ŞİRKET PROFİLİ

Aksa Enerji Türkiye'nin Lider Enerji Şirketi

Temelleri 1950’li yıllarda atılan Kazancı Holding, 50 yılı aşan yolculuğunda her zaman müşteri memnuniyeti ve güven ilkelerini temel alarak; jeneratör üretimi, doğalgaz dağıtım faaliyetleri ve enerji santralleri kurulum / işletimi ile enerji sektörünün lider firmalarından biri olmuştur. Enerji sektöründeki yatırımları yanı sıra 2000’li yıllarda tarım ve turizm alanlarında çeşitli yatırımlarda bulunan Kazancı Holding şu anda ülkemiz ekonomisine yaptığı yatırımlar, ödediği vergiler ve yarattığı istihdam ile önemli katkılar sağlamaktadır.

Holding bünyesinde bulunan şirketler, kendi alanlarında göstermiş oldukları başarılar ile sektörlerinde öncü firmalar olarak tanınmaktadırlar.

30 Eylül 2010 tarihi itibarıyla da Trabzon,Rize,Artvin,Gümüşhane,Giresun illerini kapsayan elektrik dağıtım hizmeti ,Kazancı Holding A.Ş ‘nin kuruluşu Çoruh Aksa Elektrik Hizmetleri A.Ş nin devir aldığı, Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yürütülmeye başlanmıştır. 01.01.2013 tarihinden itibaren EDAŞ EPSAŞ ayrışması sonucunda Çoruh Perakende Satış A.Ş. olarak faaliyetlerini yürütmektedir.

1.700.000’i aşkın nüfusa sahip bölgede 33.202 km²’lik alanda hizmetlerin en sağlıklı şekilde yürütülebilmesi için proje ve yatırım planlamalarını son teknolojiye göre yaparak hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini her geçen gün arttırarak, içinde yaşadığımız topluma ve çevreye karşı olan sorumluluğumuzun bilinci ile hizmet vererek holding bünyesindeki diğer şirketlerimiz gibi dağıtım sektöründe de lider olarak bölgemize hizmetimizi sürdüreceğiz.